Ošetření biostimulačním laserem

 

Soft laser má v kosmetice mnoho možností uplatnění.

Laser není nic jiného než světlo se specifickými vlastnostmi, a světlo má, jak známo, pro živé buňky zcela zásadní a nezastupitelný význam. Tento jev je nejmarkantnější u rostlin, které asimilují světlo ke svému růstu, ale podobná závislost existuje i u živočišných organismů. Nedostatek světla způsobuje poruchy růstu a projevuje se i psychickými poruchami, depresemi nebo takzvanou chorobou sezónního nedostatku světla (Seasonal light deficiency).

Laserová energie je ve tkáni absorbována prostřednictvím cytochromatických buněk. V mitochondriálním aparátu jednotlivých buněk se přeměňuje světelná energie na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení. Tyto děje pak aktivují ve tkáni makrofágy, odpovědné za pohlcování škodlivin a hojivé procesy, zvyšují aktivitu fibroblastů - vazivových buněk podporujících syntézu kolagenu ve tkáni, a vyvolávají zvýšené vyplavování specifických enzymů. Kromě stimulace růstu a hojení se ještě v medicíně využívají jiné vlastnosti laserového paprsku, jako například schopnost snižování bolestivosti působením na nervová zakončení, protizánětlivý efekt nebo stimulace akupunkturních či fyziologických spoušťových bodů.

 

Možnosti ošetření laserem v našem studiu

1/ hojivé procedury

Akné - je jeden z nejčastějších kosmetických problémů, který se v důsledku civilizačních vlivů stále častěji posouvá i do zralého věku. Laser napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek už po několika málo aplikacích, pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle.

Alopecie - podpůrná léčba alopecií, stimulace růstu vlasů a zkvalitnění vlasového porostu.

Dermatitis - laser napomáhá zlepšení zánětlivých a jiných změn na kůži, zapříčiněných různými vlivy.

Ekzém - laser může zlepšit kvalitu života pacientů zmírněním povrchových projevů této choroby.

Opar - jedna z nejúčinnějších aplikací. Opar se zpravidla neobjeví, jestliže se bolestivá oblast ozáří ještě před výsevem puchýřků, případně má velice mírný průběh. V ostatních případech se obvykle do několika hodin po ozáření na oparu utvoří stroupek a vyhneme se nepříjemným mokvavým projevům. Laser zkrátí hojení o více než polovinu a je vhodný i k léčbě postherpetické neuralgie. Po léčbě laserem se také prodlužují intervaly mezi jednotlivými výsevy.

Drobná povrchová poranění - včetně otoků a podlitin se s přispěním laseru léčí velice rychle.

Zklidnění pokožky po mechanickém čištění - laser rychleji regeneruje kůži s červenými skvrnami, drobnými otoky a podlitinkami, otevřenými a rozšířenými póry.  

Jizvky po akné - dlouhodobá péče laseru napomáhá zlepšit výsledný stav.

Jizvy - laser přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně, k změknutí a zjemnění jizev.

Strie - regenerace nežádoucích mikrojizviček a prasklin v kůži

 

2/ estetické procedury

Biostimulace kůže - celkové zklidnění pokožky, zlepšení jejího vzhledu, vyhlazení, vypnutí a odstranění drobných defektů.

Laserová maska (Le Masque de Laser) - aplikace pleťové masky, jejíž funkce se aktivuje ozářením laserovým paprskem, kombinace hloubkového čištění s biostimulací.

Omlazení vzhledu - rejuvenace pokožky a její vyhlazení.

Vrásky - soft laser nedokáže mechanicky odstranit vrásky, ale zlepšením kondice pokožky přispěje k její větší pružnosti a elasticitě.


 

 

 

 

Fotogalerie: Biostimulační laser